"SIKÇA SORULAN SORULAR"

Hayır. Faturalarınız düzenli ödendiği sürece firmamız tarafından elektrik kesimi söz konusu değildir.

Türkiye’nin her yerine elektrik satışı gerçekleştirilebilmektedir.

Gerekli olan evrakların teslimi ile beraber Şems ilgili kurumlara başvuruyu yapacaktır. Başvurunun onayını takip eden ayın ilk gününden itibaren Şems’ten elektriğinizi tedarik etmeye başlamış olursunuz.

Okuma işlemleriniz mevzuata göre dağıtım şirketi tarafından yürütülmeye devam edecektir. Okuma işlemlerine bağlı olarak faturalama Şems tarafından gerçekleştirilecektir.

Faturalarınız her ay e-fatura, e-posta, kargo veya diğer kanallar aracılığıyla Şems tarafından size iletilecektir. Faturalarınızı her ay faturanızda belirtilen sürede şirketimizin hesap numaralarına ödeyebilirsiniz.

Bağlı olduğunuz elektrik dağıtım şirketi elektrik hatları ile ilgili tüm arıza, kesinti, bakım ve sayaç okuma konularında yetkili kurumdur.

Sayacınız bağlı bulunduğunuz dağıtım şirketi tarafından okunmaya devam eder.

Müşteri hizmetleri merkezimizle temasa geçmeniz yeterlidir.

Şems’e geçmenin hiçbir ek maliyeti bulunmamaktadır

Şirketler için imza sirküsü / Şahıslar için kimlik fotokopisi, önceki dönemlere ait elektrik faturası gerekmektedir. Bunların yanında 'Elektrik Enerjisi Satış Sözleşmesi ' 'Perakende Satış Sözleşmesi Sona Erdirme Talep Formu ve ' IA02 Formu'nu imzalayarak teslim etmeniz gerekir.

YUKARI